Floating Car Data - FCD

Floating Car Data (FCD) to technologia służąca do wyznaczania średniej prędkości i czasu przejazdu na danym odcinku drogi, w oparciu o analizę anonimowych danych GPS pochodzących z flot pojazdów lub nawigacji samochodowych. Obserwując grupę pojazdów oraz wykorzystując zaawansowane algorytmy, jesteśmy w stanie oszacować śrędnią prędkość i czas przejazdu całego strumienia ruchu. FCD pozwala na pozyskanie danych dla całej sieci drogowej, wszędzie tam gdzie poruszają się pojazdy a jakość danych zależy od ilości i jakości próby.

Dane pochodzące z technologii Floating Car Data są na świecie powszechnie wykorzystywane m.in. w inteligentnych systemach transportowych (ITS) oraz w modelowaniu ruchu drogowego. Pozwalają również na monitorowanie w czasie rzeczywistym sytuacji drogowej, przez co są wykorzystywane do zarządzania ruchem drogowym oraz do usług informacji o korkach w systemach nawigacyjnych. Technologia ta znalazła zastosowanie w systemie RODOS oraz ViaZone, które znajdują się w ofercie Far Data.

Technologia Floating Car Data bywa niekiedy mylona z Cellular Floating Car Data (CFCD), gdzie dane wejściowe pochodzą od operatorów sieci GSM, na podstawie przemieszczania się telefonów komórkowych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj